Home page > Aktuality > VOJÁCI NA DĚTSKÝCH TÁBORECH

VOJÁCI NA DĚTSKÝCH TÁBORECH

Skončily letní prázdniny, děti jsou ve školách a jistě jim byla položena otázka, co dělaly a prožily. Doufáme, že si děti ze šesti táborů na Liberecku vzpomenou na vojáky, kteří jim ukazovali, co znamená vojenská služba.


Jako každý rok a pravděpodobně každý útvar se v průběhu letních prázdnin účastní na dětských táborech nebo příměstských táborech v rámci prezentace armády na veřejnosti. Nejinak tomu bylo u 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany v Liberci.

„V letošním roce jsme se rozhodli, že změníme koncepci takovýchto prezentací,“ řekl nám liberecký kaplan kpt. Petr Šabaka. Z informačně ukázkové přítomnosti jsme se pokusili vytvořit formačně zážitkový program. Děti si tak mohli na vlastní kůži vyzkoušet některé vlastnosti vojáka, kterými jsou například ukázněnost, mrštnost, síla, učenlivost, odvaha, týmovost, nebo rozhodnost.

Všechny aktivity se obešly bez komplikovaného vyčleňování vojenské techniky, výzbroje a výstroje nebo mnoha osob. „K mnohem většímu efektu stačí lano, celta nebo hrací kostka. Pracuje se s dětskou fantazií, které stačí si na hlavu vzít vojenskou čepici, nebo vidět vojáka a pak všechno je najednou vojenské,“ dodává kpt. Šabaka

Nahoru