Liberecké chemiky navštívil NGŠ AČR arm. gen. Aleš Opata

Další jednotkou, kterou navštívil náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata během svých cest po útvarech, se ve středu 14. listopadu 2018 stal 31. pluk radiační, chemické a biologické ochrany v Liberci. Generála doprovázel zástupce velitele Pozemních sil AČR plukovník gšt. Petr Procházka. Během úvodního brífinku seznámil velitel pluku plukovník Karel Navrátil hosty s historií chemického vojska v posádce, strukturou a aktuálními úkoly jednotky, dále hovořil o zkušenostech chemiků během nasazení v zahraničních operacích a v rámci aliančních hotovostních sil.

Liberečtí vojáci přispívají na dobrou věc

Vojáci 7. roty chemické ochrany 312. praporu radiační, chemické a biologické ochrany vybrali v měsících květnu a červnu částku 15 tisíc Kč a prostřednictvím svého velitele kapitána Davida Pietrosze předali symbolický šek v této hodnotě pořadateli charitativního běhu na podporu Vojenského fondu solidarity a Nadaci policistů a hasičů rotnému Jiřímu Omaníkovi. Tato dobročinná akce se  uskuteční dne 1. září 2018 v Děčíně. Výtěžek společně s dobrovolnými příspěvky, jako je tento, bude věnován výše zmíněným nadacím.

„Vítejte doma, vojáci!“

V pátek 10. srpna těmito slovy přivítal velitel pluku plukovník Karel Navrátil v prostorách Posádkového klubu kasáren 6. října chemické instruktory, kteří působili v Iráku na základně Al-Taji. Zde v souladu s operačním úkolem připravovali - specialisty chemického vojska irácké armády v oblasti ochrany proti zbraním hromadného ničení (OPZHN). Jednotku tvořilo dvanáct příslušníků 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany Liberec.

ChemFest 2018

Dne 25. července se v rámci 50. ročníku Mezinárodní chemické olympiády, která probíhala v České a Slovenské republice uskutečnila na Vítězném náměstí v Praze pro účastníky ze 76 zemí světa show pod názvem ChemFest 2018, která byla volně přístupná veřejnosti.

Cvičení Toxic Lance 2018

Výcvik specialistů chemického vojska SR, ČR a USA
„TOXIC LANCE 2018“

 

Ve dnech 11. až 24. března 2018 se ve Výcvikovém a testovacím centru radiační, chemické a biologické ochrany v Zemianských Kostoľanoch a následně ve vojenském prostoru Lesť (Slovensko) uskutečnil výcvik specialistů chemického vojska armád Slovenské republiky, České republiky a Spojených států amerických pod názvem „TOXIC LANCE 2018“.

Návštěva náčelníka Integrovaného obranného štábu Indie u 31. pluku rchbo

NÁVŠTĚVA NÁČELNÍKA INTEGROVANÉHO OBRANNÉHO ŠTÁBU INDIE V LIBERCI

 

V pátek 23. března 2018 navštívil liberecké chemiky Náčelník Integrovaného obranného štábu Indie generálporučík Satish Dua se svým doprovodem. Proběhlo seznámení s činností a schopnostmi 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany, statické ukázky techniky a materiálu.

Kurz Záchrany na zamrzlých vodních plochách

Kurz „Záchrany na zamrzlých vodních plochách“ letos opět
s účastí libereckých chemiků

 

Ve dnech 28. února až 2. března 2018 proběhl v rekreačním středisku Doly Bílina ve Sloupu v Čechách speciální kurz Záchrany na zamrzlých vodních plochách. Společně se složkami Integrovaného záchranného systému ČR pod vedením instruktorů z Vodní záchranné služby Českého červeného kříže se zúčastnilo 15 příslušníků 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany z Liberce.

Stránky

Subscribe to 31. pluk radiační, chemické a biologické ochrany RSS

Nahoru