Liberečtí vojáci přispívají na dobrou věc

Vojáci 7. roty chemické ochrany 312. praporu radiační, chemické a biologické ochrany vybrali v měsících květnu a červnu částku 15 tisíc Kč a prostřednictvím svého velitele kapitána Davida Pietrosze předali symbolický šek v této hodnotě pořadateli charitativního běhu na podporu Vojenského fondu solidarity a Nadaci policistů a hasičů rotnému Jiřímu Omaníkovi. Tato dobročinná akce se  uskuteční dne 1. září 2018 v Děčíně. Výtěžek společně s dobrovolnými příspěvky, jako je tento, bude věnován výše zmíněným nadacím.

„Vítejte doma, vojáci!“

V pátek 10. srpna těmito slovy přivítal velitel pluku plukovník Karel Navrátil v prostorách Posádkového klubu kasáren 6. října chemické instruktory, kteří působili v Iráku na základně Al-Taji. Zde v souladu s operačním úkolem připravovali - specialisty chemického vojska irácké armády v oblasti ochrany proti zbraním hromadného ničení (OPZHN). Jednotku tvořilo dvanáct příslušníků 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany Liberec.

ChemFest 2018

Dne 25. července se v rámci 50. ročníku Mezinárodní chemické olympiády, která probíhala v České a Slovenské republice uskutečnila na Vítězném náměstí v Praze pro účastníky ze 76 zemí světa show pod názvem ChemFest 2018, která byla volně přístupná veřejnosti.

Cvičení Toxic Lance 2018

Výcvik specialistů chemického vojska SR, ČR a USA
„TOXIC LANCE 2018“

 

Ve dnech 11. až 24. března 2018 se ve Výcvikovém a testovacím centru radiační, chemické a biologické ochrany v Zemianských Kostoľanoch a následně ve vojenském prostoru Lesť (Slovensko) uskutečnil výcvik specialistů chemického vojska armád Slovenské republiky, České republiky a Spojených států amerických pod názvem „TOXIC LANCE 2018“.

Návštěva náčelníka Integrovaného obranného štábu Indie u 31. pluku rchbo

NÁVŠTĚVA NÁČELNÍKA INTEGROVANÉHO OBRANNÉHO ŠTÁBU INDIE V LIBERCI

 

V pátek 23. března 2018 navštívil liberecké chemiky Náčelník Integrovaného obranného štábu Indie generálporučík Satish Dua se svým doprovodem. Proběhlo seznámení s činností a schopnostmi 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany, statické ukázky techniky a materiálu.

Kurz Záchrany na zamrzlých vodních plochách

Kurz „Záchrany na zamrzlých vodních plochách“ letos opět
s účastí libereckých chemiků

 

Ve dnech 28. února až 2. března 2018 proběhl v rekreačním středisku Doly Bílina ve Sloupu v Čechách speciální kurz Záchrany na zamrzlých vodních plochách. Společně se složkami Integrovaného záchranného systému ČR pod vedením instruktorů z Vodní záchranné služby Českého červeného kříže se zúčastnilo 15 příslušníků 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany z Liberce.

Návštěva vrchního praporčíka AČR u 31. pluku

Návštěva Vrchního praporčíka armády České republiky
 u libereckých chemiků

V minulém týdnu navštívil 31. pluk radiační, chemické a biologické ochrany Vrchní praporčík armády České republiky štábní praporčík Petr Seifert v doprovodu Vrchního praporčíka pozemních sil štábního praporčíka Petra Kružíka. Vrchní praporčíky přivítal v libereckých kasárnách Vrchní praporčík 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany nadpraporčík Bc. Robert Dolozim.

Stránky

Subscribe to 31. pluk radiační, chemické a biologické ochrany RSS

Nahoru